Kediciler, 5. Kedici Dergisi Sokağın Kedisi Şenliği’nde buluşuyor

Kedici Dergisi 5. Geleneksel Sokağın Kedisi Şenliği’ni Kediciler ve hayvan severlerin katılımı ile 17 Aralık 2017 Pazar günü 14:00’de Moda Parkı’nda gerçekleştirecek.

Adore Mobilya’nın desteği ile 1000 adet kedi evi yapılması planlanan şenlikte Nestle Purina’nın desteği ile sokakta yaşayan kediler için mama dağıtımı yapılacak. Şenlik hem İZ TV’den yayınlanacak hem de Kedici Dergisi’nde paylaşılacak. Tüm kediciler ve hayvan severlerin davet edildiği etkinliğin duyurusu şöyle;

Kedici Dergisi Geleneksel Sokak Kedisi Şenliği’nin 5.sini siz Kediciler ve hayvan severlerin katılımı ile 17 Aralık 2017 Pazar günü 14:00’de Moda Parkı’nda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Kedilerin ana vatanı, her biri birbirinden güzel Kediyi sokaklarında barındıran ülkemizde, sokak kedisi olamayacağı gerçeğinden hareketle şenliğin isminde küçük bir değişiklik yaptık. “Sokağın Kedisi”

Kedici Dergisi’nin İstanbullu takipçileri, okuyucuları, Kediciler ve tüm hayvan severlerin katılımıyla gerçekleşecek olan “Sokağın Kedileri Şenliğinde” oluşturulacak kedi evi yapım atölyesinde Adore Mobilya’nın desteği ile önceki yıllara göre çok daha fazla sayıda, tam 1.000 adet kedi evi yapılması ve sonrasında hayvan severlerin bu evleri semtlerindeki uygun yerlere yerleştirmeleri amaçlanıyor. Kış aylarında sokakta yaşam mücadelesi veren Kedilerin soğuk, kar ve yağmurdan korunmalarını sağlayacak barınak yapmak ve sokaktaki canlar için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, Nestle Purina sponsorluğunda katılımcılara dağıtılacak kedi mamalarının da kedi evleri ile birlikte sokak kedilerine götürülmesi sağlanacak. Ayrıca şenliğe katılan çocuklar için hazırlanacak Kedi Resmi Çizim Atölyesi’nde montajı biten evlere özel boyalı kalemlerle kedi resimleri ve evlerin kediler için olduğunu belirten sloganlar yazılacaktır. Şenlik İZ TV belgesel kanalı aracılığı ile görüntülenecek ve aynı kanalda Kedici Kuşağında yayınlanacaktır. Ayrıca tüm etkinlik görselleri ve videoları, öncesinde ve sonrasında 500 bini aşkın takipçimizin olduğu sosyal medya sayfalarımızda ve dergimizde paylaşılacaktır.

Hayvan severlerin, son 4 yılda olduğu gibi 5.yılımızda da sokağın kedilerine destek olacağı, hep birlikte keyifli bir Pazar günü geçireceği ve son günlerde yaşanan elim olaylar sonrası kamuoyunun dikkatlerini üzerine çekip, sokaktaki canlar için farkındalık yaratacağını düşündüğümüz etkinliğimize katılımlarınızı bekliyoruz…

Kedici sevgi ve saygılarımla
Dr.Tarkan Özçetin
Veteriner Hekim

Etkinlik linki için tıklayın…