Çorlu’daki Dört Odalı Kedi Otelimiz

Merhabalar Sevgili Kedi Dostları,

Kedi Oteli, Kedi Pansiyonu veya Kedi Misafirhanesi, günümüzde artık büyük bir ihtiyaç haline geldi. Bayram ziyaretleri, hasta ziyaretleri, seyahatler, iş toplantıları, tatiller vb. durumlarda kedimi nereye emanet edeceğim düşüncesi bizim de sık sık yaşadığımız bir problemdi. Güvenilir bir kedi bakıcısı bulmak da öyle kolay değil tabi ki. Bu ihtiyaca çözüm bulmak amacıyla dört odalı otelimizi tasarladık ve ihtiyaç sahiplerine Kedi Pansiyon Hizmeti vermeye karar verdik.

4 yıldır Lisanslı olarak Kedi Yetiştiriciliği yapıyoruz ve artık aldığımız eğitimler ve tecrübelerimiz sayesinde Kedi dilinden iyi anlıyoruz. Bu noktada da güvenle Kedi emanet edilebilecek bilgi ve deneyime sahip olduk. Çorlu’daki Kedi Otelimiz Dört Odadan oluşuyor. Tek odanın boyutu 2 x 0,8 x 0,6 metre. Odalar tek tek kullanılabildiği gibi, iki oda yatay veya merdivenler vasıtasıyla dikey olarak birlikte kullanılabiliyor. Hem yatay hem dikey olarak tüm geçişleri açtığımızda ise tek kedi dört odayı birden kendi başına kullanabiliyor. Çok fonksiyonlu bu tasarım ile birden fazla kedisi olan ailelere de kolayca destek olabileceğiz. Tabi ki dört odamız olduğu için yardımcı olma kapasitemiz sınırlı. O sebeple bize 1-2 hafta öncesinden haber vermeniz gerekiyor ki, takvimimize bakıp uygunluğumuzu kontrol edelim. 

11 Kedimiz var ve büyük bir villada yaşıyoruz. Her odamızda kedilerimiz var, 5 aylıktan küçük yavru kedileri eğer aileleri talep ederse normal odalarımızda kendi kedilerimizin yanında misafir edebiliyoruz. Böylece yavru kedilere sosyalleşebilecekleri bir ortam yaratmış oluyoruz. Tabi bu durum 5 aylıktan büyük ve yetişkin kediler için mümkün değil. Kavga etme olasılığı sebebiyle bu riski göze alamayız. 

Otel Odalarımız kendi yatak odamızda yer alıyor. Sürekli evde olduğumuz için de 7/24 yanlarında olabiliyoruz, geceleri dahil. Amacımız onlara huzurlu, rahat bir ortam yaratmaktı. Bu projemizi hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz. 

Dünya Veteriner Kliniği ile çalışıyoruz, acil bir durum olursa veterinerimiz bize gece de dahil olmak üzere destek veriyor.

Odalarımızı her kedi girişi öncesinde ameliyathanelerde ve kliniklerde kullanılan Zefiran ile temizliyoruz. Antibakteriyel bir dezenfektan olan Zefiran evcil dostlarımız için de uygun ve zararsız. Biliyorsunuz kedilerimizi zararlı kimyasallardan uzak tutmamız şart. 

Kedinizi bize emanet etmeden önce de aşağıdaki maddeleri tek tek kontrol etmeniz ve sağlamanız kedinizin rahat bir misafirlik dönemi geçirmesi için çok önemli;

  • 10 aylık ve üzeri kısırlaştırılmamış kedileri maalesef kabul edemiyoruz. Hem işaret ve koku bırakma hem de yüksek sesli kızgınlık bağırmaları sebebiyle kötü tecrübeler edindik.

 

  • Bize getirmeden önce kedinizin tırnaklarını kesmenizi rica ediyoruz. Bizimle yeni tanışacağı için kumunu temizlerken, mamasını suyunu yenilerken saldırı alırsak hafif yaralarla atlatabilelim.

 

  • Son 2 ay içinde iç ve dış parazit tedavisi ve son 1 yıl içerisinde kuduz aşısı olmuş olmasını önemsiyoruz.

 

  • Gelirken kullandığınız mamadan getirmenizi rica ediyoruz. Biliyorsunuz kedilerin mideleri hassas, kısa bir süre için yeni mamaya alıştırmaya çalışarak tüm mide ve bağırsak dengesini bozmak istemeyiz.

 

  • Biz kendi kedilerimizde ince taneli bentonit kum kullanıyoruz. Eğer farklı kokularda ve türde kum kullanıyorsanız bizim kum ile karıştırabilmemiz için bir miktar kum rica ediyoruz. Böylelikle tuvalet konusunda da yabancılık çekmemiş olacak.

 

  • Misafirlik döneminde yine yabancılık çekmemesi ve iyi beslenmesi için mama ve su kabını getirmenizi rica ediyoruz.

 

  • Aynı evde yaşadığı insanlardan 2-3 adet kullanılmış ve yıkanmamış t-shirt, gömlek gibi kıyafetler rica ediyoruz. Biliyorsunuz kokular kediler için önemlidir. Kıyafetleriniz sayesinde kediniz sizin kokunuzu alacak ve sizin de onunla beraber olduğunuzu düşünecek. Ayrıca kıyafetleriniz sizi unutmamasını sağlayacak. Kıyafetler üzerinde mutlaka kokunuz olmalı.

 

  • Oynamayı sevdiği oyuncakları varsa bir iki tane getirebilirsiniz. Odalarımız çok büyük olmadığı için lütfen küçük oyuncaklarından tercih edin.

 

  • Üzerinde uyumayı sevdiği küçük yatağı veya yastığı varsa getirebilirsiniz, bizim yastıklar yerine sizin getirdiğiniz yatağı, yastığı kullanabiliriz. 

 

Kedi Misafirhanemizin fotoğraflarını ve kısa videolarını aşağıda bulabilirsiniz. En son kısımda da misafir ettiğimiz çocuklardan fotoğraflar yer alıyor. Bize Sosyal Medya hesaplarımızdan ve Web sitemizdeki iletişim bilgilerimizden kolayca ulaşabilirsiniz. Yaşadığımızın bölge sebebiyle telefonumuz bazen çekmeyebiliyor, (05304661349) Whatsapp’tan her zaman ulaşabilirsiniz..

Selamlar, sevgiler…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*