TICA Uluslararası Kedi Yarışması 28-29 Ekim’de İstanbul’da!

Dünya’nın en prestijli iki kedi federasyonundan biri olan TICA (The International Cat Association), Felinoloji Derneği ile birlikte Türkiye’deki ilk yarışma organizasyonunu 28-29 Ekim 2017 tarihlerinde Vadİstanbul AVM’de gerçekleştiriyor.

Ücretsiz katılımın gerçekleştirileceği yarışmaya hakem olarak Jane Allen, Vlada Beninya ve Valentine Tessens katılıyor. 125 Kedi katılımıyla sınırlı tutulan etkinlik İstanbul Sarıyer’deki Vadİstanbul AVM’de gerçekleştirilecek ve birçok çeşitli ırktan kediyi görmek isteyen ziyaretçiler hiçbir ücret ödemeyecek.

Yarışma organizasyonu ile ilgili sorular için Ali Altındağ ve Onur Saçık ile iletişime geçilebileceği bildirilen organizasyonun ana sponsorluğunu Farmina Pet Foods üstlenirken Misspet , Groomer’s Goop ve HeyLove de organizasyona destek veren diğer firmalar oldular.

TICA’nın Türkiye’de düzenlediği, katılım ve ziyaretlerin ücretsiz gerçekleştirileceği ilk organizasyonuna kediseverlerin yoğun ilgi göstereceği tahmin ediliyor.

Facebook Etkinlik Linki: https://www.facebook.com/events/1956484577958210/

Peki Kedilerimizi yarışmalara nasıl hazırlamalıyız? Merak ediyorsanız tıklayın…

 

TICA Hakkında:
1979 yılında Amerika’da kurulan dünyanın en büyük kedi federasyonlarından biridir. Merkezi Texas’tadır.
Dünyadaki en büyük kedi kaydına sahip federasyondur. Kedilerle ilgili dünyanın en büyük genetik kayıt defterine de sahiptir. Bu sayede dünya üzerindeki tüm kedilerin sağlıklı şekilde ırk devamını sağlamayı amaçlar. Bünyesinde tanımlı ve takip edilen 71 kedi ırkı bulunmaktadır. Dünyanın 104 ülkesinde faaliyetlerini sürdüren federasyon, Türkiye’de Felinoloji Derneği ile çalışmalar gerçekleştirmektedir.
web: http://tica.org/en/

 

Felinoloji Derneği Hakkında:
4 Mart 2014 tarihinde Feyza Nur Çelik tarafından Trabzon’da kurulan kedi derneğidir. Türkiye’deki kediseverler tarafından kedi ırklarını tanıma, tanıtma, safkan ırkları koruma, geliştirme, ırkları genetik hastalıklardan arındırma ve soy takibi yapma, kediseverlerin kedi bakımı konusunda profesyonelleşmesi ve uluslararası alanda felinolojik faaliyetler yapmak üzere çalışmalar gerçekleştirmektedir. Dernek Türkiye’nin birçok şehrinden üyelere sahiptir.
Bir dönem Almanya merkezli WCF yani World Cat Federation (Dünya Kedi Federasyonu) ile uluslararası çalışmalar yapan dernek daha sonra WCF ile yollarını ayırmış ve şimdi dünyanın en prestijli federasyonlarından biri olan Amerika merkezli The International Cat Association (TICA) ile uluslararası çalışmalarına devam etmektedir.
web: http://www.felinolojidernegi.org/