BG1 Batın

Baylee ve Greg‘in ilk bebekleri 6 Mart 2018 akşamı bize merhaba demek için yola çıktılar.

Nadiren rastlanan bir terslik bizi buldu, babamızın iri bir erkek oluşundan ve anneyi çok iyi bakmamızdan kaynaklı bebekler çok büyümüşler. Üstelik ilk bebek ters gelince doğum kanalını kapadı ve gece 01:00 sularında veterinerimizin müdahalesiyle bebeği kanaldan alabildik. Bu aşamada kanaldaki 4 bebeğimizi de maalesef kaybettik.

7 Mart sabahı kaybettiğimiz 4 bebeğimizin ardından içimize su serpen, anne ve bizler için teselli niteliğinde, mucize bir bebeğimiz doğdu. Adını da Mucize koyduk, ona mucize kız diyoruz. Baylee tek bebeğine inanılmaz güzel bakıyor, nasıl koruyor, kolluyor, temizliyor, emziriyor görmelisiniz.

Mucize ilginç bir kürke sahip, tortoiseshell veya tortieshell olarak tanımlanan 4 renkli kürkü var. Siyah, Gri, Krema ve Turuncu/Kırmızı renklere sahip bu kürke çok nadir rastlanıyor, Amerika ve Avrupa ülkelerinde para ve şans getirdiğine inanılıyor ve neredeyse tümü dişi olarak doğuyor. Bazı kaynaklara göre de en karakterli kedi olarak bilinen tortieshell kediler aynı zamanda çok oyuncu ve eğlenceli oluyor. Umarım Mucize de bize şans, para ve eğlence getirir.

Çok hızlı öğreniyor, 1 aylık olmadan kumunu kullanmayı öğrendi, su içiyor ve yaş mama yiyebiliyor. Ayrıca kulakları kıvrıldı, annesi gibi Scottish Fold oldu.

Mucize ‘nin 15 günlük halini de sizinle paylaşalım…

 

Mucize’nin yeni adı Padme, Beylikdüzü’nde yaşıyor. Ev arkadaşı ona gözü gibi bakıyor. Son halini merak edenler için de bir kaç fotoğraf paylaşalım istedik.